Jõuludeks koju (2013)
Flâneur (2012)

 

Nende laulude loomisel olen saanud inspiratsiooni kõndides erinevates linnades, istudes kohvikutes, jälgides võõraid  või kohtudes tuttavatega.

Need vähesed hetked, kui olen sedasi saanud olla kui uitaja, on pannud mind mõtlema erinevatel teemadel, millest väike osa on salvestatud ka sellele albumile.

Muusikaline meeskond:
vokaal Rebecca Kontus, trummid Toomas Rull or Ahto Abner, kontrabass Heikko Remmel, klahvpillid Matis Metsala, kitarr Merje Kägu or Jaak Sooäär, saksofon Villu Veski, trompet Tanel Kuusk, tšello Andreas Lend
 

Tuntud vaimulike laulude salvestus – cd album VÕIN MA TULLA?

CD plaadi väljaandmisega sai teoks unikaalne projekt, et tuntud koraalide varamust võiks saada salvestatud need laulud, mis Eesti inimestele väga südamelähedaseks on saanud. Loomulikult on ühele inimesele armsam üks laul ja teisele teine, aga ometi on laule, mida suur enamus kuulda sooviks. Et need laulud üles leida, küsitlesime erinevate koguduste inimesi ja tõesti, esile kerkis paarkümmend lemmikut, mida ikka ja jälle nimetati. Lõpliku valiku tulemusena jäid nimekirja kaksteist laulu

Vanad kirikukoraalid on salvestatud jazzilikus muusikapildis, kuid põhimõtteks uute arranžeeringute tegemisel oli, et laulude originaalmeloodiad oleksid kindlasti äratuntavad, ainult harmooniline helikeel on natukene uudsem.

Kontrabass Peedu Kass, kitarr Marek Talts, löökpillid Ahto Abner, klahvpillid Matis Metsala, saksofon Danel Aljo, viiul Eivin Toodo, vokaal Rebecca Kontus.

Singel Kas vaikida suudad

(Rebecca Kontus/ Harry Õnnis/ Vok. arr. Piret ja Tõnu Laikre)
Detsember  2009
Väljaandja Rebcca Music OÜ.
Klaveril Joel–Rasmus Remmel
Kontrabassil Heiko–Joseph Remmel
Trummidel Ahto Abner
Solist Rebecca Kontus

Dèja Vu

Oktoober 2008
Väljaandja Rebecca Music OÜ
Produtsent Rebecca Kontus

„Dèja Vu on nagu erinevad mälupildid minevikust, mis on minus kasvanud ja kuju võtnud läbi muusika. Need muusikalised killud on loodud inspireerituna erinevatest inimestest, paikadest ja meeleoludest. Olles ise ka selle plaadi produtsendiks loodan kõige vahetumalt ja ehedamalt läbi muusika jagada teistega oma sõnumit,“ räägib Rebecca.

Kui tavaliselt tehakse albumid ühe bändi ja võib-olla erinevate lauljatega, siis seekord on tegemist ühe lauljaga ja vahetuvad täiesti erineva kõlapildiga bändid. Albumil teeb kaasa ligi 30 professionaalset muusikut Eestist, Austraaliast ja USAst.

Käesolev album on eripalgeline ja põnev ning lood on Rebecca omalooming, mis on kirjutatud
viimaste aastate jooksul.

Singel Kõrvaklapilaul | Ta Teab

(T. Otsus/R. Kontus)     |     (R. Kontus)
Juuni 2008
Väljaandja Rebecca Music OÜ
Produtsent Rebecca Kontus

 

 

 

 

Inglite Pisarad

Aprill 2008
Väljaandja U.L.A. Jazz TÜ
Produtsendid Taavo Remmel ja Rebecca Kontus

Rebecca Kontuse esimene sooloalbum "Inglite Pisarad" on mõtte kohtumine kauni muusikaga, rännakutel lapsepõlvest suureks saamise poole. „Meil kõigil on omad unistused, tuleb vaid uskuda nende täitumisse ning sellest algabki tõeline teekond,“ selgitab Rebecca.

Albumil kõlavad lood, mis on kirjutatud nii eesti kui ka välismaa autorite poolt. Enamikule neist on jazziliku seade teinud eesti päritolu Austraalia jazzmuusik Henri Peipman.

Rebeccat saadab plaadil tippmuusikutest koosnev trio:  Henri Peipman klaveril, Taavo
Remmel kontrabassil ja Ahto Abner trummidel.